خانه / بازی / اخبار دنیای بازی / سرورهای پی سی بازی Rainbow Six Siege فیلتر شد

سرورهای پی سی بازی Rainbow Six Siege فیلتر شد

در روز های اخیر شایعات زیادی مبنی بر فیلترینگ بازی ها و سرویس های بازی بین المللی در ایران به گوش می رسد. پیش از این، بنیاد ملی بازی های رایانه ای خبر از تصویب مقرراتی داده بود که به رشد بازی سازی داخلی کمک کند. در این بین به نظر می رسید که قوانین مورد بحث، احتمالاً روند نشر بازی های خارجی در ایران را، با موانع بیشتری مواجه می کرد.

به تازگی اما گزارش هایی از فیلتر سرورهای نسخه پی سی بازی Rainbow Six Siege که از محبوب ترین عناوین چندنفره در داخل کشور محسوب می شود، در فضای مجازی پخش شده است و بسیاری این محدود شدن دسترسی کاربران ایرانی به این بازی را، آغاز فاز جدید اعمال محدودیت بر بازی های خارجی می دانند.

با توجه به این موضوع که مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای، حسن کریمی قدوسی پیش از این و در کنفرانس لیگ بازی های رایانه ای تهران در سال جاری از اضافه شدن Rainbow Six Siege در دوره های بعدی این لیگ سخن گفته بود، موضوع فیلترینگ این بازی کمی عجیب به نظر می رسد.

بنابر تماس هایی که با روابط عمومی بنیاد ملی بازی های رایانه ای داشتیم، به نظر می رسد که قطعی دسترسی کاربران ایرانی به این بازی مربوط به اختلالات اخیر اینترنت کشور بوده و احتمالا ربطی به مبحث فیلترینگ نداشته و بنیاد نیز دخالتی در آن ندارد. در حال حاضر کریمی قدوسی پیگیر این موضوع است و امید می رود که مشکل به زودی برطرف گردد.

این مشکلات در حالی رخ می دهند که محمدجواد آذری جهرمی در همان ابتدای انتصاب خود به عنوان وزیر ارتباطات، از کاربران بازی های ویدیویی درخواست کرده بود تا او را در رفع مشکل اتصال به سرور بازی های آنلاین محبوب در داخل ایران، راهنمایی کنند و Rainbow Six Siege یکی از محبوب ترین بازی هایی بود که بارها توسط کاربران به وزیر ارتباطات اعلام می شد.

هنوز مشخص نیست که اتفاق پیش آمده یک اختلال فیلترینگ به حساب می آید یا شاهد تصمیم گیری نهادهای موازی برای ایجاد محدودیت در فضای بازی های ویدیویی آنلاین هستیم.

درباره ی erfan

همچنین ببینید

نقد فیلم Solo: A Star Wars Story – سولو: داستانی از جنگ ستارگان

غیر جنگ‌ستارگانی‌ترین فیلم از دنیای Star Wars، که ران هاوارد را در مقام کارگردان و افرادی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام مگ‌فایر